Първокурсникът Джъстин Едуардс отбелязва 28, извеждайки номер 17 Кентъки пред номер 13 Алабама 117-95
AP News | 2024-02-25 | 02:08:49

ЛЕКСИНГТЪН, Кей (AP) — Джъстин Едуардс отбеляза най-високите за сезона 28 точки, а Антонио Рийвс добави 24, водейки No. 17 Кентъки до победа със 117-95 над номер 13 Алабама в събота.

Едуардс, първокурсник, имаше предишния си висок резултатен мач срещу Вандербилт на 6 февруари, когато завърши със 17 точки. Срещу Алабама той отбеляза 10 за 10 от игра и 4 за 4 от дистанция за 3 точки. Единственият му пропуск дойде на линията за наказателни удари, където той завърши 4 за 5.

Звонимир Ивишич влезе от пейката, за да вкара 18 точки за Дивите котки (19-8, 9-5 SEC). Кентъки вкара 63% от игра, 54% от дистанция за 3 точки и завърши на точка по-малко от най-резултатния си мач за сезона, победа със 118-82 над Маршал на 25 ноември.

Райлън Грифен вкара 21 точки, а Марк Сиърс добави 20 за Алабама (19-8, 11-3), която стреля 56% от игра и обърна топката 16 пъти, което доведе до 29 точки от Кентъки.

Конферентният сблъсък между двойката високо класирани отбори и двете най-резултатни нападения в нацията започна бързо. Алабама имаше преднина от 29-28 с 9:39 до края през първото полувреме, преди Кентъки да направи серия от 20-2 през следващите шест минути, овладявайки контрола над играта и пренасяйки преднина от 58-42 до полувремето.

Алабама: Слабото задържане на първото място на отбора в SEC стана малко по-хлабаво със загубата, в зависимост от резултата от мача на Тенеси у дома срещу Texas A&M. Бама имаше преднина от една игра на Vols.

Кентъки: Дивите котки имаха остра нужда от доминираща домакинска победа, след като загубиха три от последните си четири мача в Rupp Arena. Кентъки запази пътя към двойно сбогом в конферентния турнир.

ПОСЛЕДСТВИЯ ОТ АНКЕТАТА

Алабама: The Tide не би трябвало да бъдат наранени твърде много от нова загуба на пътя, въпреки че им трябваше допълнително време, за да победят Флорида с 98-93 в сряда.

Кентъки: Дивите котки трябва да останат там, където са в социологическите проучвания, въпреки че намалиха преднината си от 15 точки по пътя към LSU в сряда.

Алабама: в Мисисипи в сряда.

Кентъки: в щата Мисисипи във вторник.